Miedziowi wicemistrzem 2 ligi

Udostępnij

Miedziowi Lubin wicemistrzem 2 ligi. Awans uciekł im w ostatnim meczu w Białymstoku. Panowie doznali tylko jednej porażki w całym sezonie…niestety w decydującym spotkaniu.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Pierwsi zdobywamy przyłożenie i obejmujemy prowadzenie- tak komentował mecz trener Karol Derecki – Przez pierwsze 20 minut kontrolujemy grę. Niestety w miarę upływu czasu oddajemy inicjatywę gospodarzom którzy przeprowadzają zmiany i ruszają do odrabiania strat. Dodatkowo zmuszeni jesteśmy grać w osłabieniu przez 10 minut po otrzymaniu żółtej kartki przez naszego zawodnika. Zawodnicy z Białegostoku głównie za sprawą dobrej gry nogą oraz w maulu autowym wychodzą do przerwy na prowadzenie 27:10 – Informuje Tomasz Nimczyk z miedziowych.
W przerwie pada kilka mocnych słów i ruszamy do ograbiania strat. Na boisku trzeszcza kości, zdobywamy teren ale jesteśmy w stanie potwierdzić przewagi punktami. W miarę upływu czasu Gospodarze słabną i zaczynają nieprzepisowo szarżować co skutkuje wykluczeniem czasowym za żółte kartki. Zdobywamy 2 przyłożenia ale nie udaje nam się odrobić wszystkich strat. Mecz kończy się wynikiem 35:20. Każdy zawodnik dał z siebie w tym meczu 100 procent. Taki jest sport, tego dnia lepsi taktyczne byli gospodarze, którym gratulujemy awansu do 1 ligi.