Święta Wojna dla Perły

Udostępnij

W szlagierowym meczu PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zmierzyły się na wyjeździe z Perłą Lublin. Zespół z Lubelszczyzny pokonał miedziowe 19:18 (9:7).

Pierwsza runda zakończyła się pierwszą przegraną Metraco Zagłębia Lubin w obecnym sezonie. Miedziowe dobrze weszły w mecz i prowadziły na początku, po trafieniach Klaudii Pielesz i Adrianny Górnej. Niestety w z wyniku 2:1 dla miedziowych zrobiło się 6:2 dla ekipy z Lubelszczyzny w ósmej minucie spotkania. Od tego czasu podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczęły gonić wynik i przed przerwą zdołały zniwelować część strat, przegrywając 7:9.

Początek drugiej połowy był lepszy wykonaniu zawodniczek Perły, które znów odskoczyły na cztery bramki. W 42. minucie na tablicy wyników było nawet 14:9. Miedziowe, znając stawkę pojedynku znów zaczęły odrabiać straty. Kontakt lubinianki złapały minutę przed końcem, kiedy do bramki MKS-u trafiła Jovana Milojević. Niestety chwilę później na 19:17 rzuciła Joanna Drabik i chociaż miedziowe za sprawą Aliny Wojtas rzuciły jeszcze osiemnastą bramkę na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

MKS Perła Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 19:18 (9:7)

MKS Perła Lublin: Gawlik, Januchta, Besen – Migdaliowa, Achruk 5, Rola 4, Gęga 2, Matuszczyk, Repelewska, Drabik 2, Niesciaruk, Nocuń 2, Rosiak 4.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Semeniuk 3, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak, Rosińska, Górna 2, Piechnik, Ważna 2, Jochymek, Wojtas 3, Belmas, Pielesz 4, Milojević 3.

Autor: Leman – zaglebie.lubin.pl