Tydzień Walki z Depresją pod patronatem KGHM – miedziowa spółka wspiera działania na rzecz mieszkańców Zagłębia Miedziowego

Udostępnij

Bezpłatne konsultacje, wykłady i rozmowy ze specjalistami – Centrum Formacji Rodziny z Lubina, Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” i KGHM Polska Miedź S.A. zapraszają mieszkańców Zagłębia Miedziowego do udziału w Tygodniu Walki z Depresją. To kolejne z serii wydarzeń prospołecznych i prozdrowotnych skierowanych do mieszkańców regionu, w które angażuje się Spółka.

II Tydzień Walki z Depresją potrwa od 21 do 28 lutego w Zagłębiu Miedziowym. Ze względu na ograniczenia pandemiczne wydarzenia odbędą się online. Po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.kghm.com/depresja uczestnicy będą mogli wysłuchać m.in. psychologów i terapeutów zajmujących się depresją. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Reklama

– KGHM wspiera inicjatywy odpowiadające na ważne wyzwania społeczne, także te związane ze zdrowiem psychicznym. Z badań 13-latków w Zagłębiu Miedziowym z 2019 r. wiemy, że 47% dziewcząt i 22% chłopców deklarowało myśli samobójcze. Ten odsetek jest około 2 razy mniejszy wśród młodzieży, która rozmawia z rodzicami. Dlatego stawiamy na wzmacnianie więzi rodzinnych i umiejętności wychowawczych. Tydzień Walki z Depresją to istotne uzupełnienie naszych programów społecznych – powiedział Błażej Marzoch, koordynator projektów w KGHM Polska Miedź S.A.

Anna Mazurkiewicz ze Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” podkreśla, że zainteresowani mieszkańcy będą również mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami, które stacjonarnie będą się odbywać w Lubinie i Głogowie. Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat depresji.

Według instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję. Eksperci są zgodni, że epidemia COVID-19 znacznie wpłynie na pogorszenie się stanu psychicznego społeczeństwa.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: samorządy Zagłębia Miedziowego i Wojewoda Dolnośląski.

KGHM od lat prowadzi prospołeczne działania w Zagłębiu Miedziowym, w tym m.in. program EKO-Zdrowie, którego głównym przesłaniem jest profilaktyka zdrowotna i promocja aktywnego stylu życia. Projekty prozdrowotne w ramach programu kierowane są do jak największej liczby odbiorców w różnym przedziale wiekowym. Na działania składają się m.in. cykliczne zajęcia nordic walking dla dorosłych czy lekcje nauki pływania dla dzieci.

Top