Znamy wyniki 33. Biegu Barbórkowego!

Piękna pogoda, wspaniałe wyniki oraz uśmiech na twarzach biegaczy i kibiców – tak w skrócie można opisać 33. Bieg Barbórkowy, który w dniu dzisiejszym odbył się w Lubinie. Tegoroczna impreza była wyjątkowa, gdyż również w sportowy sposób świętowali 50-lecie istnienia kopalni ZG Lubin.

Zanim doszło do biegu głównego na dystansie 10 km ulicami naszego miasta, zebrani na stadionie RCS biegacze wzięli udział w imprezach towarzyszących jak choćby bieg na 1 milę czy biegi sztafetowe 4 x 400 m oraz 4 x 100m.

O godzinie 11.00 do rywalizacji stanęli zawodowcy oraz amatorzy, którzy wystartowali na dystansie 10 km ulicami miasta Lubina, a każdy kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.

W międzyczasie na stadionie odbyły się biegi młodzieżowe, w których brały udział dzieci z lubińskich szkół. Rywalizacja była bardzo zaciekła, ale wynik tutaj miał drugorzedne znaczenie, natomiast liczył się udział w biegu i dobra zabawa.

Na trybunach uczniowie lubińskich placówek mocno kibicowali wszystkim biegaczom. Pierwszy na linii mety z czasem 29.39 był Ukrainiec Mykola Niżnik. Zaraz za nim z czasem 29.48, linię mety przebiegł Polak Adam Nowicki z Gostynia. Trzeci w klasyfikacji ogólnej również był Ukrainiec Bogdan Ivan Horodyskyi, który pokonał dystans w czasie 30:09.

Wśród kobiet najszybciej 10 kilometrów pokonała Izabela Trzaskalska z Terespolu w czasie 32.47. Druga była białorusinka Iryna Somava (34,00) a na trzecim miejscu uplasowała się polka Aleksandra Lisowska.