Kaja Ziomek na podium akademickich mistrzostw świata

Udostępnij

Panczenistka Kaja Ziomek z Cuprum Lubin zdobyła w Amsterdamie srebrny, a jej koleżanka z kadry Andżelika Wójcik – brązowy medal akademickich mistrzostw świata na dystansie 500 m. Zwyciężyła Rosjanka Irina Kuzniecowa.

– Jestem bardzo zadowolona. Warunki były zmienne, trochę to była loteria. Ale fajnie, że coś takiego jest, bo najczęściej startujemy w komfortowych warunkach, nic nam nie wieje, nic nie pada. A tu mogłyśmy sprawdzić się w trudniejszym boju podczas imprezy studenckiej – powiedziała Ziomek.

Akademickie mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim potrwają do piątku.

Top