Konkurs „Laboratoria XXI wieku” rozstrzygnięty. Pięć szkół nagrodzonych finansowo KGHM Lubin Wiadomości by maks - 23 listopada 20180 Udostępnij6 6UdostępnieniaFundacja KGHM Polska Miedź była organizatorem konkursu „Laboratoria XXI wieku”. Do wygrania było nawet 100 tys. zł na utworzenie nowoczesnego laboratorium. Aby zwyciężyć, szkoła musiała przedstawić projekt, polegający na utworzeniu szkolnej pracowni chemicznej/fizycznej, który w znaczny sposób wpłynie na polepszenie warunków nauczania oraz wyróżni się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zmodernizowania pracowni już istniejącej lub stworzenie jej od podstaw. Szkoły podstawowe z siedmiu powiatów z Zagłębia Miedziowego rywalizowały o nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni chemiczno-fizycznych. – Zgłoszono 36 wniosków – konkurencja była więc ogromna i tym większe gratulacje należą się zwycięzcom. Kreatywność nauczycieli była niezwykła, a popularność konkursu bardzo nas ucieszyła. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. – mówi Jarosław Twardowski Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź. Dzięki konkursowi „Laboratoria XXI wieku” pięć szkół wzbogaci się o profesjonalne wyposażenie pracowni fizyczno-chemicznych. Oto lista szkół nagrodzonych w konkursie: Szkoła Podstawowa nr 9 w Legnicy – darowizna w kwocie 100 000,00 PLN Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie – darowizna w kwocie 59 850,00 PLN Szkoła Podstawowa nr 3 w Lubinie z Oddziałami Integracyjnymi – darowizna w kwocie 50 000,00 PLN Zespół Placówek Oświatowych w Ścinawie – darowizna w kwocie 64 036,62 PLN Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Brodatego w Złotoryi – darowizna w kwocie 84 789,47 PLN. 6Udostępnienia6