Sejm zmniejsza podatek od kopalin

Posłowie przegłosowali ustawę w sprawie obniżenia podatku od kopalin o 15 proc., a KGHM deklaruje, że niższy podatek będzie oznaczał większe możliwości inwestycyjne spółki.

Sejm poparł nowelizację ustawy o podatku od wydobycia rud miedzi i srebra autorstwa posłów PiS.  Od kwietnia 2012 r. do lutego 2019 r. włącznie lubińskie przedsiębiorstwo przekazało do budżetu w sumie 11,4 mld zł z tytułu podatku.

Teraz ustawa trafi pod obrady Senatu.

Podatek od wydobycia niektórych kopalin – podatek pobierany w Polsce od 18 kwietnia 2012 r., czyli od momentu wejścia w życie ustawy z dnia 2 marca 2012 r. o podatku od wydobycia niektórych kopalin[1]. Podatek jest pobierany od wydobycia miedzi i srebra i stanowi dochód budżetu państwa. Podatek jest pobierany przez polską administrację celną.

Przedmiot opodatkowania
Przedmiotem opodatkowania podatkiem jest wydobycie miedzi oraz srebra (metali, a nie rud tych metali).

materiał źródłowy: Wikipedia,sejm, rp

Top