Wypadek w kopalni ZG Rudna, nie żyje górnik

Udostępnij

„Podczas robót strzałowych zginął 51-letni pracownik” – informuje w komunikacie KGHM Polska Miedź. Do wypadku, którego okoliczności wyjaśnia teraz specjalna komisja, doszło w Zakładach Górniczych Rudna. W spółce wprowadzono trzydniową żałobę.

 

Do wypadku w Zakładach Górniczych Rudna doszło w środowy poranek. „Podczas robót strzałowych zginął 51-letni pracownik oddziału S-1 w rejonie GG-1 na oddziale G-2” – poinformowało biuro prasowe KGHM Polska Miedź w swoim komunikacie. Górnika, mimo przeprowadzonej reanimacji, nie udało się uratować.

Mężczyzna był mieszkańcem Polkowic. Osierocił troje dzieci. W kopalni pracował od 2004 roku.

W KGHM powołano komisję do wyjaśnienia okoliczności wypadku, w którym zginął mężczyzna. Decyzją prezesa spółki we wszystkich jej oddziałach wprowadzono trzydniową żałobę. „Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia” – podkreślono w komunikacie.

Top