Zniesienie podatku miedziowego do końca roku? KGHM Lubin Wiadomości by maks - 13 marca 201913 marca 20190 Udostępnij97 97Udostępnienia– Razem z Ministerstwem Finansów pracujemy od roku nad zniesieniem podatku miedziowego przyjętego za poprzednich rządów. Myślę, że uda się to realizować w tym roku – powiedział w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. – Jest przygotowywany materiał i analizy. Prace nad zniesieniem podatku trwają od roku i od roku razem z resortem finansów pracujemy nad jego zniesieniem. W tym roku analiza i decyzja powinna być zaakcentowana przez ministerstwo finansów zarządzane przez panią Teresę Czerwińską. To dla mnie wiążące, bo o tym mówiliśmy przed objęciem rządów – powiedział Tobiszowski. Podatek od wydobycia niektórych kopalin jest pobierany w Polsce od kwietnia 2012 roku. Podatek dotyczy wydobycia miedzi i srebra a KGHM jest jedynym płatnikiem tego podatku od wspomnianych surowców. biznesalert.pl 97Udostępnienia97