Amerykański sen we Wrocławiu, czyli jak zarobić 400 tysięcy złotych nie wychodząc z domu

Udostępnij

Amerykańska firma Crossover już 19 sierpnia zorganizuje wrocławski turniej rekrutacyjny dla pracowników branży IT. Każdy z kandydatów ma szansę na zdalne stanowisko pracy w amerykańskiej firmie z listy Fortune 1000 z wynagrodzeniem sięgającym 400 tysięcy złotych rocznie.

Reklama

Już 19 sierpnia w Starym Klasztorze we Wrocławiu odbędzie się turniej, który wyłoni pracowników na stanowiska programistyczne. Zazwyczaj rekrutacje kandydatów branży IT trwają wiele tygodni i często wiążą się z koniecznością wyjazdów. Crossover znalazł na to sposób i swoje rekrutacje prowadzi w formie testów trwających tylko jeden dzień. Do tej pory firma przeprowadziła turnieje już w 6 polskich miastach. We Wrocławiu firma poszukuje specjalistów na stanowiska: Chief Architectow z Java, .NET oraz Ruby on Rails.

Polscy specjaliści poszukiwani

Polscy specjaliści od lat są łakomym kąskiem dla wielkich zagranicznych korporacji. Wyróżnia ich doświadczenie, wiedza i wysokie kwalifikacje. Chcemy znaleźć tych najlepszych, dlatego testujemy kandydatów na kilka sposobów: testy programistyczne, logicznego myślenia, językowe oraz wiedzy technicznej. Testy są trudne, ale polscy programiści radzą sobie z nimi świetnie i cały czas są w światowej czołówce zwycięzców. – mówi Per Markus Törnberg, Country General Manager w firmie Crossover Poland.

Jak mówią sami pracownicy największą zaletą takiej formy zatrudnienia jest wolność miejsca zamieszkania, a także system płacowy, który opiera się na zasadzie standaryzacji wysokości pensji. Pracując w polskich warunkach, albo podróżując po świecie, otrzymujemy amerykańską pensję, która w przypadku wrocławskiego turnieju wynosi blisko 400 tysięcy złotych rocznie. Dzięki temu specjaliści mają możliwość pełnoprawnego, długoterminowego zatrudnienia, w przeciwieństwie do freelancingu.

1000 miejsc pracy czeka

Crossover, jako pierwsza firma na świecie oferuje nowoczesny tryb pracy zdalnej dla wiodących amerykańskich przedsiębiorstw. Kandydaci mają możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na ziemi, w zakresie 40 godzin tygodniowo, bez konieczności chodzenia do biura. Pracownik otrzymuje 100 procent swojego wynagrodzenia, a Crossover nie pobiera od tego żadnych świadczeń. Dochody firmy stanowią wynegocjowane 10 procent zarobków pracownika, które nie są odejmowane od pensji zatrudnionej osoby, a stanowią dodatkową kwotę, którą pokrywa pracodawca w ramach umowy z Crossover.

Do tej pory turnieje rekrutacyjne odbyły się już w 6 polskich miastach, a najbliższy daje szanse również mieszkańcom Wrocławia. Jak dodaje Per Markus Törnberg firma chce zatrudnić jeszcze przynajmniej 1000 polskich specjalistów.

Bezpłatna rejestracja dla kandydatów na turniej we Wrocławiu: www.XOTurniej.pl

Top