„Goran the camel man” Marcina Lesisza wygrywa konkurs polski na Szczecin European Film Festival!

Udostępnij

„Goran the camel man” lubinianina Marcina Lesisza wygrał konkurs polski na Szczecin European Film Festival! Ponadto film Marcina Lesisza zakwalifikował się do Konkursu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych na 24. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE 2016

Reklama

W uzasadnieniu Jury festiwalu napisało: Za niezwykle wrażliwą opowieść o współczesnym nomadzie. Za poruszającą relację człowieka z naturą. Za harmonię między zdjęciami i montażem oraz nieoczekiwaną przygodę darowaną widzowi.

Goran The Camel Man – krótki dokument przedstawiający urywek życia niezwykłego wędrowca. Goran, czyli Roland Charles Verdon, jest Szwajcarem.  Podróżuje na swoim cygańskim wozie, z psami, kozami i wielbłądem, odtwarzając Jedwabny Szlak. Swoje marzenie realizuje niezmiennie od dwudziestu siedmiu lat,  szukając alternatywy dla zwykłej turystyki.  Podróżując wzoruje się na życiu dawnych nomadów, przemierzających dalekie szlaki od Mongoli po Europę. Goranowi udało się dwukrotnie przejechać przez Mongolię, Iran, Turcję, Włochy, Francję. Film powstały w Gruzji pokazuje fragment jego niezwykłego życia.

Tytuł oryginalny: Goran the Camel Man
Reżyseria: Marcin Lesisz
Zdjęcia: Marcin Lesisz

Produkcja: Stowarzyszenie Lubińska Grupa Filmowa Uisel Studio
Polska, 2016
lesisz
Fot. Archiwum prywatne Marcina Lesisza

Ponadto film Marcina Lesisza zakwalifikował się do Konkursu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych na prestiżowym 24. Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE 2016, który odbędzie się w dniach 12 – 19 listopada w Bydgoszczy.

Celem konkursu jest docenienie filmu dokumentalnego, jako twórczej interpretacjicamerimage rzeczywistości. Kładąc szczególny nacisk na wizualną i estetyczną stronę dzieła, jury ocenia najlepsze osiągnięcia w sztuce obrazu filmowego, przyznając nagrody najlepszym autorom zdjęć filmów dokumentalnych zakwalifikowanych do konkursu.

Rangę Sekcji Dokumentalnej, obecnej na festiwalu Camerimage od 2008 roku, potwierdza fakt zaszczytnego dołączenia do grona festiwali akredytowanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej prestiżowe OSCARY®. Oznacza to, że zdobywcy Złotej Żaby w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych będą kwalifikowani do selekcji Nagród Akademii w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny bez wymaganej standardowej dystrybucji kinowej, pod warunkiem, że film spełniać będzie pozostałe wymogi Akademii.
Top