Klub Rugby Miedziowi Lubin – Mamy Finał /foto/

Mamy FINAŁ. Miedziowy region rugby znowu górą. SP 14 i Krzeczyn Wielki deklasują rywali i powalczą w wielkim finale w Warszawie.

W środę odbył się finał Dolnośląskiej Ligi Rugby TAG, który był jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do finału ogólnopolskiej Ligi Szkolnej. Nasze szkoły zdeklasowały rywali, grając w finałach między sobą.

-czekałem na ten finał z niecierpliwością- mówi Tomasz Nimczyk, trener łączący- znam bardzo dobrze poziom naszych szkół i wiedziałem, że ciężka praca, jaką włożyli nauczyciele w tym roku przełoży się na wyniki i jak widać nie myliłem się.

Po ciężkich potyczkach w grupach, w finale klas czwartych stanęły naprzeciw siebie SP 14 Lubin oraz SP Krzeczyn Wielki i tu górą okazała się czternastka wygrywając 4-3. Najlepszym zawodnikiem klas IV wybrany został Nataniel Sołonynka z SP 14

W klasach piątych SP 14 i Krzeczyn Wielki spotkały się w półfinale. Tu górą była również SP 14, która wygrała znowu tylko jednym przyłożeniem 4-3.

Niestety w finale czternastka uległa SP Nowogrodziec 1-2, natomiast w meczu o III miejsce Krzeczyn Wielki pokonał SP Smolnik 6-3.

W tej kategorii wystąpiła również SP Salezjan, która zajęła IX miejsce.

W klasach VI wielki finał znowu należał do SP 14 i Krzeczyna Wielkiego. Za gwizdek znowu złapał Tomasz Nimczyk. Tym razem zwyciężyła szkoła z Krzeczyna 5-4 , a najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Maciej Miszczyk z Krzeczyna.

W klasach VI wystąpiła również szkoła Salezjańska, która zajęła VII lokatę oraz SP 12 miejsce VI

Mistrzowie danych kategorii wiekowych będą Nas reprezentować na Ogólnopolskim Finale w Warszawie już 11 grudnia. Mamy nadzieję że wrócą z medalami, przypomnijmy, że w tamtym roku wice mistrzostwo zdobyła klasa V z SP 5 (trener Jadwiga Dyląg), a dwa lata temu najlepszą drużyną w kraju była klasa VI z SP 14 (trener Agata Gil)

– Chciałem od razu podziękować i pogratulować nauczycielom Kamilowi Lis, Patrycji Sołonynko, Bożenie Antkowiak, Paulinie Kulczyckiej oraz Jadwidze Dyląg, za wkład jaki wnieśli w rozwój rugby. Gratulacje to dla mnie zaszczyt pracować z takimi ludźmi dodaje Tomasz Nimczyk.

W turnieju udział wzięły SP 14 z Lubina ( opiekun Patrycja Sołonynka) , SP12 z Lubina ( opiekun Bożena Antkowiak) , SP Salezjan (opiekun Paulina Kulczycka) oraz SP Krzeczyn Wielki ( Kamil Lis). Do grona najlepszych dołączyły również SP Szczytnica, SP Nowogrodziec, SP 2 Bolesławiec, SP 3 Bolesławiec, SP 5 Bolesławiec, SP 23 Wrocław, SP Smolnik, SP Nowa Wieś, SP Kościelnik, BISC Wrocław, SP Chrząstawa oraz SP Mirsk.