Mata Rehabilitacyjna MagneSilver – innowacyjność wywodząca się z natury

Udostępnij

Podczas rozmowy z terapeutami pani posiadająca matę rehabilitacyjną przyznała, że na początku miała wątpliwości. Dużo czytała w internecie, dokładnie na forach i fachowych stronach o dobroczynnym działaniu maty, ale miała w sobie taki irracjonalny lęk przez magnesami. Dopiero po zapoznaniu się w licznymi opracowaniami naukowymi zażartowała: – Dziwne ludzie mierzą jeszcze temperaturę ciała termometrem z rtęcią, a nie ufają polu magnetycznemu, które jest dla nas tak naturalne jak powietrze. Nie wszyscy są jednak tak wnikliwi. Warto dlatego przybliżyć powyższy temat. Opowiedzieć, ile zyskaliśmy dzięki temu, że współczesna medycyna nauczyła się pole magnetyczne genialnie ukierunkowywać.

 Mówiąc najprościej magnes, to ciało które przyciąga żelazo i kilka innych substancji. Te same bieguny odpychają się, przeciwległe bieguny przyciągają się. Dzięki badaniom ustalono że:
biegun północny: eliminuje ból, redukuje obrzęki, usuwa zapalenie, polepsza przemianę materii. Biegun południowy m.in.: uaktywnia krążenie krwi, redukuje obrzęki.

 Mało mówimy o dobrodziejstwach ziemskiego pola magnetycznego. Bez niego nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować. Ziemskie pole magnetyczne steruje budową i odbudową naszego organizmu. Poprawia przepływ krwi, poprawia ciśnienie parcjalne tlenu w naczyniach krwionośnych, zwiększa wysycenie tlenem organizmu, polepsza wykorzystanie tlenu przez tkanki. Dla uzmysłowienia jak ważne dobroczynne ziemskie pole magnetyczne, warto wspomnieć, że zgubne skutki jego braku zaobserwowano u radzieckich i amerykańskich kosmonautów. Bez niego nie moglibyśmy żyć. W mózgach mamy mikromagnesiki, czyli neurokompasy. Aborygeni dzięki nim wiedzieli na przykład gdzie jest północ. My, cywilizowani ludzie już tę zdolność orientowania się za pomocą neurokompasu zatraciliśmy.

Lecznicza siła magnesów była znana już w starożytnym Egipcie, Grecji i Chinach. Egipscy lekarze stosowali magnetyt (magnes) na różne dolegliwości. Co ciekawe, królowa Egiptu, Kleopatra nosiła mały magnes na czole jako amulet, aby zachować urodę i dobre samopoczucie. Dziś wiemy, że postępowała słusznie, choć intuicyjnie. Z tyłu czoła mieści się bowiem mały gruczoł szyszynki, który wydziela melatoninę w trakcie snu. Jest silnym antyoksydantem i obecnie jest uznawana za „hormon młodości” ze względu na właściwości przeciwdziałające starzeniu. Magnes wspierał działanie.
Królowa Elżbieta I, która cierpiała na zapalenie stawów już w drugiej połowie XVI wieku była leczona magnesami przez swego nadwornego lekarza. Już wtedy „Królewskie Towarzystwo Medycyny” zbadało medyczne zastosowanie magnesów. Te badania udowodniły, że magnesy pomagają wyleczyć nerwobóle czy inne dolegliwości, jak np. skurcze. Zalecano więc  bransolety magnetyczne, czy talizmany. Słynny kompozytor Wolfgang Amadeus Mozart był również zwolennikiem terapii magnetycznej. Wspomniał o „magnesie – kamieniu Mesmera ” w swojej wybitnej operze „Cossi van Tutti”.

Od dawna było więc wiadomo, że pole magnetyczne wytwarza nasza matka Ziemia, a także nasze ciała. Obecnie współczesna medycyna sprawiła, że jako ludzkość zrobiliśmy kolejny krok do przodu – nauczyliśmy się też konstruować urządzenia, które leczą polem magnetycznym. Terapeutyczne zastosowanie pól magnetycznych wykazuje w ostatnich latach znaczący rozwój. W znacznej liczbie prac klinicznych potwierdzono skuteczność tego czynnika fizykalnego zarówno jako samodzielnej metody, jak i wspomagającej w programach terapeutycznych. Magnetoterapia jest jedną z najbardziej popularnych metod fizykoterapeutycznych ostatnich lat, która wspiera leczenie ogólne wielu schorzeń. Terapia magnetyczna łagodzi dolegliwości bólowe oraz przyspiesza proces regeneracji. Na szeroką skalę wykorzystywana jest w ortopedii, reumatologii czy chorobach wewnętrznych. Zabiegi z wykorzystaniem właściwości pola magnetycznego przynoszą ogromne korzyści. Wpływają pozytywnie na zdrowie oraz poprawiają samopoczucie. W celu przyśpieszenia leczenia i poprawy samopoczucia zaleca się wykonywanie serii ćwiczeń na macie rehabilitacyjnej MagneSilver. Terapia magnetyczna wspomaga rozciąganie mięśni i relaksacje tkanek, dlatego też ćwiczenia wykonywane na macie zwiększają ich efektywność. Dodatkowo, ćwiczenia na macie pozytywnie wpływają na zwiększenie ruchliwości stawów oraz ulepszają krążenie krwi.

Lista schorzeń, w których zastosowanie znajduje magnetoterapia zawiera wiele pozycji, w tym:

– Choroby narządu ruchu , np. rwa kulszowa, osteoporoza.

– Choroby układu nerwowego. Warto podkreślić, że magnetoterapia w tym przypadku jest bardzo dobrą metodą terapeutyczną. Łagodzi nadmierną aktywność, koryguje zaburzenia snu i koncentracji. Proces leczenia jest długotrwały. Uciążliwe bywają też migreny, tj. uporczywe bóle głowy, które powstają z różnych przyczyn. Chodzi o zmianę ukrwienia mózgu i opon mózgowych, a także uszkodzenie naczyń krwionośnych. Wielka część migrenowych bólów głowy jest spowodowana przez problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa. Magnetoterapia tymczasem normalizuje ukrwienie, działa mocno przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Stopniowo obniża się ilość i częstość ataków, aż do całkowitego ustąpienia dolegliwości.

– Choroby narządu wzroku. Istotny jest tu fakt, że magnetoterapia prowadzi do poprawy ostrości wzroku, zmniejszenia mroczków w polu widzenia, zwiększenie zakresu widzenia peryferyjnego, zmniejszenia przewrażliwienia na światło. Maksymalny efekt osiąga się po około dwóch miesiącach.

– Choroby płuc.

– Choroby układu krążenia.

– Choroby układu pokarmowego. Wrzody to choroba obecnie często nas dotykająca. Zastosowanie magnetoterapii stymuluje komórki błony żołądka do podwyższonej produkcji mucyny, śluzu ochronnego, który zapobiegnie dalszemu uszkadzaniu ściany żołądkowej przez kwaśne soki trawienne. Działanie magnetoterapii uruchamia w tkance procesy regeneracyjne, dzięki czemu wrzód szybko się zagoi.

– Choroby narządów płciowych. Zapalenie, rozrost prostaty dotyka liczny procent społeczeństwa. I tutaj magnetoterapia to jedna z najbardziej skutecznych metod w leczeniu niezłośliwej hiperplazji prostaty. Obniża ból i usuwa zapalenie, redukuje obrzęk i zmniejsza wielkość prostaty. Po 2-3 miesiącach regularnego stosowania można uzyskać wyraźną poprawę funkcji seksualnych.

– Choroby skóry i tkanek miękkich.

Naturalnie więc, z tych i wielu innych powodów warto wspomóc nasze dążenie do dobrego samopoczucia i zdrowia Matą Rehabilitacyjną MagneSilver. Miejmy w sobie witalność i siłę Kleopatry, a także pasję  Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Top