Pobiegli ulicami miasta i na Stadionie

Udostępnij

Miesiące przygotowań i w końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień 11 maja 2019r. – dzień  VI Biegu Papieskiego.

Tadycyjnie już bieg główny startował o godz. 18:18, zanim jednak biegacze usłyszeli wystrzał, w godzinach porannych swoje zawody mieli najmłodsi. W tym roku wystartowało prawie 1300 dzieciaczków z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Biegi młodzieżowe odbywały się na stadionie w dziesięciu turach,  pierwsza grupka najmłodszych uczestników wystartowała o godz. 14:00. Dzieci startowały ze swoimi rówieśnikami i każdy bez problemu pokonał dystans 200 metrów wśród przedszkolaczków oraz 400 metrów wśród uczniów klas I – VII. Nawet delikatnie siąpiący deszcze nie był przeszkodą do zdobycia pamiątkowego medalu, który zawisł na szyi każdego dziecka.

Bieg główny po modlitwie z księdzem Mariuszem Jeżewiczem i wystrzale przedstawiciela z Urzędu Miejskiego Lubina wystartował o godz. 18:18.  Na lini startu stanęło 1647 zawodników. Zanim ruszyli, przdstwiciele z Fitareny przeprowadzili rozgrzewkę.  Dystans w tym roku był wynosił 5 km, a trasa prowadziła tymi samymi ulicami co w tamtym roku.  W Rynku dopingowali biegaczy harcerze,  w Hali natomiast na mecie biegacze słyszeli piękne pieśni w wykonaniu podopiecznych Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Zwycięzcą VI Biegu Papieskim z czasem 14 minut i 49 sekund jest Piotr Ławicki, zaraz za nim z niewielką różnicą na mecie zjawił się Jacek Stadnik, który uzyskał czas 14 minut i 52 sekund. A na trzecim miejscu podium wśród panów stanął Sebastian Kapała pokonując dystans 5000m w czasie 15 minut 6 sekund.

Wśród kobiet najlepsza była Michalina Mendecka pokonując trasę w 17 minut i 34 minuty. Druga była Patrycja Drozd, a trzecie miejsce zajęła Ewelina Łozowska.

Tradycyjnie już Bieg Papieski to także nagrody w kategorii małżeństw. Jako pierwsi na metę dotarli Państwo Lachowscy (Monika i Przemysław), drugie miejsce zajęło małżeństwo „Niedźwiadków (Ania i Artur Niedźwiedzcy), a trzecie małżeństwo Chodorowskich (Ania i Damian).

W tym roku nie zapomnieliśmy także o najstarszej i najstarszym zawodniku, nowością była natomiast kategoria najmłodszych zawodnikówk. I tak najstarszą zawodniczką, która ukończyła bieg była Pani Janina Zaczyńska, najstarszym zawodnikiem natomiast kolejny raz z rzędu został Pan Zbigniew Kościelny. Wśród najmłodszych zwyciężyła Alicja Pieńko i Dominik Dupla.

Na mecie, która usytuowana była w Hali Widowiskowo – Sportowej każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Dziękujemy Wam biegaczom tym najmniejszym i większym, kibicom za atmosferę, dzięki której jest to najwspanialsze wydarzenie sportowe w regionie Zagłębia Miedziowego.  Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali.  Dla wszystkich uczestników było to wielkie sportowe święto.

Poniżej prezentujemy pełne wyniki VI Biegu Papieskiego.

Dziękujemy także tegorocznym sponsorom, którymi byli: Urząd Miejski w Lubinie, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Fitarena, MPO, MPWiK, mSport, CBJ, Ekopartner, Hyundai, INOVA, CHEVAN, Starpolanka, RTBS i Integrum Broker.

źrodło: RCS Lubin