MOTOCYKLISTA PRZEWRÓCIŁ SIĘ NA ZAKRĘCIE I UDERZYŁ W SAMOCHÓD

Udostępnij

Lubińscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty, do którego doszło na terenie gminy Lubin. W zdarzeniu nikt nie został ranny. Okazało się jednak, że 30 – latek kierujący jednośladem był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż stracił je właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Miał orzeczony przez sąd sześcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i poddał się dobrowolnie karze. Teraz zakaz obowiązuje dożywotnio.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Obora, po godzinie 17.00.  Pracujący na miejscu policjanci z ruchu drogowego wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem mężczyzna, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i zatrzymał na zderzaku samochodu osobowego, jadącego z naprzeciwka. Miał dużo szczęścia, gdyż kierująca autem dużo wcześniej zauważyła co się dzieje i zdążyła na tyle wyhamować samochód, że doszło do lekkiego otarcia. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Reklama

Podczas wykonywania dalszych czynności, funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu od kierującego motocyklem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie powinien kierować swoim jednośladem, gdyż posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez lubiński sąd na 6 lat.  Funkcjonariusze ustalili, że nieodpowiedzialny 30 – latek stracił swoje uprawnienia właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu.

30- latek trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości i prowadzenia pojazdu wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze. Będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo, nigdy już nie odzyska prawa jazdy, gdyż utracił je dożywotnio. Będzie musiał jeszcze pokryć koszty związane z uszkodzeniem zderzaka w samochodzie, w który uderzył.
Przypominamy!

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż              10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Top