Policjanci kontrolowali stan trzeźwości i rozdawali alkotesty

Lubińscy policjanci w ramach wojewódzkich działań pn. Niebezpieczne promile” prowadzą na drogach powiatu lubińskiego kontrolę kierujących, sprawdzając ich trzeźwość. Ponadto, dbając o bezpieczeństwo na drodze, poprzez działania profilaktyczne, rozdają kierowcom jednorazowe alkotesty. Akcja ta ma na celu uświadamianie kierowców o konsekwencji kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także eliminowania z drogi nieodpowiedzialnych osób, którzy decydują się wsiadać za przysłowiowe „kółko“ po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Reklama

Połowa lipca za nami. Niestety, jak wskazują dane policji, duża część osób ignoruje zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, decydując się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu. To kompletny brak wyobraźni i zdrowego rozsądku. Dlatego też policjanci z lubińskiej drogówki w ramach wojewódzkich działań pn. „Niebezpieczne promile“, przez cały dzień kontrolować będą pojazdy, sprawdzając stan trzeźwości kierujących.

Funkcjonariusze mile zaskoczyli kierujących, gdyż podczas kontroli  przekazywali jednorazowe, certyfikowane alkotesty.

Podczas działań policjanci uświadamiali również kierowców, aby nie siadać za kierownicę, gdy nie jest się pewnym swojego stanu trzeźwości. Dzięki jednorazowemu urządzeniu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy możemy bezpiecznie prowadzić pojazd, nie narażając siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego. Takie akcje będą przeprowadzane na terenie powiatu lubińskiego cyklicznie Mamy nadzieję, że dzięki nim znacząco ograniczona zostanie liczba osób, które decydują się na kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości – informuje st. asp. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Pamiętajmy, że prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu to realne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego kierowcy, ale także dla pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Nie ma znaczenia, czy mamy do pokonania kilkaset metrów, czy poruszamy się powoli, po spożyciu alkoholu nie należy w żadnym wypadku wsiadać za kierownicę. Nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie prowadzi do zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem. Alkohol w sposób jednoznaczny wpływa negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powoduje zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania.

KPP w Lubinie

Top