Rudna. Laboratoria przyszłości w praktyce

Udostępnij

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Rudnej korzystają już ze sprzętów zakupionych  w ramach rządowego programu “Laboratoria przyszłości”. Jego celem jest budowanie wśród młodzieży kompetencji kreatywnych i technicznych.

Reklama

Szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego. W Rudnej największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z robotyki, podczas których uczniowie budują i programują roboty.

– W domu nie mamy klocków lego, zapoznajemy się z nimi dopiero na tych lekcjach. To super wciągające zajęcie. Takie lekcje możemy mieć cały dzień – mówią Ignacy i Hubert. Dziewczyny, które zaprogramowały napis Gmina Rudna do wyszycia, chciały sprawdzić, jak działa hafciarka  –  Tu jest bardzo dużo gotowych wzorów, część już udało się nam wyszyć, a teraz byłyśmy ciekawe, jak wyjdzie nam napis. Na pewno się nie nudzimy – przyznają Ola i Jagoda z 7b.

Z zapału uczniów są bardzo zadowoleni nauczyciele. – Możliwości kreatywnych zajęć w tym laboratorium są ogromne. Trochę szkoda, że w programie klas 4-6 jest tylko jedna godzina techniki tygodniowo. Ale będziemy starać się jak najlepiej wykorzystywać możliwości naszego laboratorium, widząc zaangażowanie uczniów – mówi Piotr Cyniewski, nauczyciel fizyki i techniki.

Zgodnie z programem, zajęcia w laboratorium przyszłości ruszą oficjalnie od września. Przypomnijmy, że do szkoły w Rudnej trafił sprzęt za łączną kwotę 123 600 złotych, a do placówki w Chobieni za 92 962,80 zł.

Top