Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 0-1

Udostępnij

Zagłębie Lubin przegrało z Ruchem Chorzów 0-1 w meczu 26. kolejki Ekstraklasy. Jedynego gola w meczu zdobył w 67. minucie Jarosław Niezgoda.

Komentarze po meczu:

Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów: Nie był to łatwy mecz. Zagłębie chciało postawić kropkę nad i, by grać w pierwszej ósemce. My w pierwszej połowie mieliśmy bardzo dobrą okazję Miłosza Przybeckiego, a po przerwie sztuka strzelenia gola udała się Niezgodzie. Do końca wynik był rzeczą otwartą. Mogę złożyć gratulacje drużynie. Graliśmy lepsze mecze, ale w takich przypadkach sztuką jest nie przegrywać. Dużo zdrowia kosztowało nas to spotkanie i to było dziś widać.

Piotr Stokowiec, trener KGHM Zagłębia Lubin: Futbol jest niesprawiedliwy. Dzisiaj nie zasłużyliśmy na porażkę, oddaliśmy kilkanaście strzałów, a statystyki były po naszej stronie. Chcieliśmy grać w piłkę i odpowiednio się bronić, ale Ruch wykorzystał swoje atuty. Punkty dał kontratak. My chcemy grać podobonie, ale z większą skutecznością. Dzisiaj cierpimy, ale Zagłębie w tym sezonie jeszcze się pokaże.

KGHM Zagłębie Lubin Ruch Chorzów 0:1 (0:0)
0:1 – Niezgoda 67′

Składy:

Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Sebastian Madera, Lubomir Guldan, Daniel Dziwniel – Krzysztof Janus (77′ Arkadiusz Woźniak), Łukasz Piątek (85′ Kamil Mazek), Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (73′ Jan Vlasko) – Adam Buksa.

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka – Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Helik, Marcin Kowalczyk – Miłosz Przybecki, Łukasz Surma, Maciej Urbańczyk, Łukasz Moneta (85′ Adam Pazio) – Patryk Lipski – Jarosław Niezgoda (81′ Eduards Visnakovs).

Żółta kartka: Urbańczyk (Ruch).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Źródło: m.magda/Zagłębie Lubin S.A.